نگاهی به کابل کشی یو پی اس

نت وب با چندین سال سابقه، در زمینه طراحی و کابل کشی یو پی اس ، فروش انواع یو پی اس ، تامین یو پی اس و باتری و همچنین تعمیر یو پی اس برندهای مختلف با هدف مشاوره و خدمات فروش یو پی اس و تامین سیستم های مذکور پایه ریزی و تاسیس گردید.نت وب ارائه کننده انواع یو پی اس apc، یو پی اس east در ظرفیت های مختلفت تا 900kv و همچنین ارائه کننده انواع باتری، باتری یو پی اس، باتری سیلد اسید، باتری سیلد لید اسید، باتری نیکل کادمیوم، باتری ژله ای با برند های فیام و long و نارادا و همچنین تامین کننده استابلایزر برای گروه های صنعتی، ارگان های دولتی، شرکت های خصوصی، بیمارستان ها و … است.

5 دلیل کلیدی که تیم فنی نت وب را نسبت به سایر رقبا متمایز ساخته است

بازدید و مشاوره رایگان

طراحی کامل پروژه های کابل کشی شبکه شامل نقشه ترانک و کابل کشی طبقات، وضعیت قرارگیری نودها و … .همراه با تجربه تیم اجرایی بی نظیر و خبره که علاوه بر دقت بالا در ارائه بهترین کیفیت ممکن برای پروژه های شما ، زمان اجرای پروژه ها را به حداقل میرسانند.

بهترین راه حل پروژه

نصب تجهیزات اتاق سرور و دیتا سنتر همراه با آرایش و نصب کابل های ارتباطی و نصب انواع مختلفی از دوربین های مدار بسته و کنترلی در بهترین فضای ممکن و با توجه به نیاز شما و نصب سرور، سوییچ، روتر و سایر تجهیزات در رک مربوطه

شبکه های ماهواره ای

شرکت نت وب اقدام به طراحی و نصب و پشتیبانی شبکه های ماهواره ای می نماید و آمادگی خود را جهت همکاری با شرکت ها و سازمان های دولتی و خصوصی اعلام می دارد .

تضمین کیفیت پروژه ها

نصب ترانک و داکت کشی در زیباترین فرم ممکن و رعایت استاندارد های لازم و نصب پچ پنل شبکه و تلفن با رعایت استاندارد ها و پیش بینی آینده و نصب پریز برق و یو پی اس با محاسبه میزان مصرف و حتی پوشش نقاط کور به منظور سرویس دهی

منطقی ترین هزینه

کارشناسان نت وب با انوع کابل کشی شبکه و با گونه های مختلف تجهیزات مورد استفاده برای تمام پروژه ها آشنا هستند. همچنین با انواع برند رک، پچ پنل، انواع سوئیچ، انواع اکسس پوینت، روتر و … آشنا بوده و برای هر مجموعه با توجه به فعالیت و بودجه بهترین حالت را اجرا خواهند نمود

کابل کشی یو پی اس

معرفی دستگاه یو پی اس

یو پی اس در واقع حروف اول عبارت Uninterruptible poriello family یو پی اس | یو پی اس | باتریwer supply یا بصورت مختصر UPS ،به معنای منبع تغذیه بدون وقفه(یو پی اس) است.یوپی اس یک منبع تغذیه الکترونیکی می باشد که وظیفه اصلی آن ، تامین بدون وقفه ی توان مورد نیاز بار مصرفی می باشد ، این سیستم بین برق شهر و دستگاه مصرف کننده قرار گرفته علاوه بر تثبیت و تنظیم برق شبکه مانع از نفوذ نویز و اختلالات شبکه به تجهیزات حساس مصرف کننده می گردد . همچنین یو پی اس به عنوان منبع توان بدون وقفه با استفاده از انرژی ذخیره شده در باتری یو پی اس ، برق مورد نیاز تجهیزات مصرف کننده را تامین می نماید .درحقیقت استفاده از یک انرژی پشتیبان مانند سیستم تامین انرژی بدون وقفه (UPS) شما را قادرمیسازد که بربیشترمشکلات ناشی ازبرق شهر فائق آیید وهمچنین محافظت دربرابرقطع کلی برق را نیز بدست آورید .شما می توانید سطوح مختلفی ازحفاظت را درمقابل مشکلات برق برای سیستم خود جهت جلوگیری ازتخریب ویا ازدست دادن اطلاعات به کارگیرید.یو پی اس وسیله ای است که کنار سیستم های کامپیوتری، تجهیزات بیمارستانی (پزشکی) و یا وسایلی که از برق استفده میکنند نصب میشود و هنگام قطع برق یا نوسانات شدید ولتاژ، برق مورد نیاز دستگاه مصرف کننده را تا مدت معلوم تامین می کند. و این امکان را فراهم میکند تا مصرف کننده بدون نوسان و بدون قطعی به کارش ادامه دهد.از اجزای تشکیل دهنده یوپی اس ، باتری یو پی اس است که در حالت عادی که برق وجود دارد شارژ میشود و در صورت قطعی برق و یا افت ولتاژ شدید به صورت اتوماتیک برق یو پی اس و دستگاه های برقی را تامین مینماید.

یوپی ­اس به زبان ساده چیست

یو پی اس دستگاهی الکترونیکی به منظور تامین پیوسته انرژی برای دستگاه­های مصر­ف­ کننده که به اختلالات موجود در شبکه و قطع برق حساس بوده و به دلیل ضرورت و حساسیت­های فوق­العاده زیاد، جزو تجهیزات حیاتی مجموعه­ های کامپیوتری، مخابراتی، کنترل و ابزار دقیق، آزمایشگاهی و بیمارستانی می­باشند.کاهش یا افزایش ناگهانی ولتاژ، تغییر فرکانس، انواع اعوجاج لحظه­ای یا دایم، نمونه­ هایی از مشکلات ایجاد شده بر روی شبکه­ های برق شهری می­باشند. دستگاه­های الکترونیکی پیشرفته و حساس (نظیر سیستم­های کامپیوتری، تجهیزات مخابراتی و پزشکی) با توجه به کاربردهای ویژه و حساسی که دارند نیازمند تجهیزات ضروری مانند منبع تغذیه بدون وقفه و نسبتاً دقیق بوده تا ولتاژ و فرکانس ثابت و قابل اطمینان را تامین نماید.در کشورهای پیشرفته علیرغم قطع برق شهر، دستگاه یو پی اس از وسایل ضروری کامپیوترها محسوب می­شود. به عنوان مثال در صورت وجود کوچکترین اغتشاش در برق شهر بخش کنترل کامپیوتر، با تولید یک پالس موجب خاموش و روشن شدن مجدد (Restart) کامپیوتر می­گردد. لذا با این عمل اطلاعاتی که در حافظه RAM سیستم وجود دارد، از بین رفته و زیان­های جبران­ناپذیری به کاربر وارد شده و حاصل کار کاربر در چند لحظه از بین می­رود.در مورد سایر سیستم­های حساس نظیر دستگاه­­های مخابراتی و شبکه­ های اطلاعاتی نیز با قطع یا تغییر مشخصات منبع تغذیه، هماهنگی بخش­های مختلف دستگاه به هم خورده و بر اثر قطع و وصل­های متوالی، علاوه بر صدماتی که به قطعات دستگاه وارد می­شود، عملکرد کل سیستم با اختلال مواجه می­گردد. با توجه به مطالب فوق، نیاز به وجود دستگاهی که بتواند جایگزین مناسبی برای برق شهر در مواقع اضطراری گردیده و با حذف اختلالات شبکه تغذیه مدارات حساس را بر عهده گیرد، نمایان می­شود.این دستگاه یو پی اس نام دارد. لازم به ذکر است که در مواقع قطع برق می­توان از ژنراتوهای AC جهت تغذیه دستگاه­ها استفاده نمود ولی این منابع با توجه به مشکلاتی نظیر شناور بودن ولتاژ و فرکانس، حجم بزرگ، آلودگی صوتی، دودزا بودن، زمان طولانی وصل شدن بعد از قطع برق و لزوم سرویس و بازبینی دایمی عملاً کاربردی در دستگاه های حساس ندارد. دستگاه­های یو پی اس با ابعاد کوچک و بدون نیاز به سرویس دایمی و بدون ایجاد آلودگی­ها با تثبیت ولتاژ و فرکانس، وسایل بسیار مناسبی جهت حفاظت سیستم­­ها در مقابل اختلالات برق شبکه می­باشند.

باتری یو پی اس

زمان اجرا برای یک یو پی اس و باطری بستگی به نوع و اندازه از باتری و میزان ترشحات و بهره وری از اینورتر. ظرفیت کل یک باتری های اسید سرب تابعی از نرخ که در آن تخلیه شده است، که به عنوان قانون Peukert توصیف است.تولید کنندگان عرضه امتیاز زمان اجرا در دقیقه برای سیستم های یو پی اس بسته بندی. سیستم های بزرگتر (مانند مراکز داده) نیاز به محاسبه دقیق از بار، بازده اینورتر، و ویژگی های باتری برای اطمینان از استقامت مورد نیاز به دست آمده است. هنگامی که یک باتری سرب اسید شارژ می شود و یا مرخص شده است، این در ابتدا تنها مواد شیمیایی واکنش، که در رابط بین دو الکترود و الکترولیت هستند تاثیر می گذارد. با گذشت زمان، به اتهام در مواد شیمیایی در رابط ذخیره می شود، اغلب به نام “مسئول رابط”، انتقال از طریق نفوذ از این مواد شیمیایی در سراسر حجم مواد فعال است.اگر یک باتری به طور کامل تخلیه شده (i.n. چراغ های ماشین در یک شب مانده بود) و بعد شارژ سریع برای تنها چند دقیقه داده شده است، پس از آن در طول زمان شارژ کوتاه آن را توسعه تنها با یک بار شارژ در نزدیکی رابط. ولتاژ باتری ممکن است افزایش یابد که نزدیک به ولتاژ شارژر به طوری که جریان شارژ به طور قابل توجهی کاهش می یابد. پس از چند ساعت این اتهام رابط به حجم الکترود و الکترولیت پخش می شود، منجر به اتهام رابط کم است که آن ممکن است کافی برای شروع یک ماشین.با توجه به اتهام رابط، یو پی اس مختصر توابع خود آزمون به مدت فقط چند ثانیه ممکن است به دقت منعکس کننده ظرفیت واقعی زمان اجرا از یک یو پی اس، و به جای آن یک کالیبراسیون مجدد طولانی و یا آزمون مختصر و مفید که عمیقا تخلیه باتری مورد نیاز است.

تست تخلیه عمیق خود آسیب رساندن به باتری با توجه به مواد شیمیایی در باتری تخلیه شروع به تبلور را به شکل مولکولی بسیار پایدار است که نه دوباره حل زمانی که باتری شارژ شده است، به طور دائم کاهش ظرفیت شارژ است. در باتری های اسید سرب این است که به عنوان sulfation شناخته شده است اما نیز تاثیر می گذارد انواع دیگر مانند باتری های نیکل کادمیوم و باتری های لیتیوم. بنابراین، آن است که معمولا توصیه می شود که آزمایش مختصر و مفید به ندرت انجام می شود، مانند هر شش ماه تا یک سال.چند کیلووات سیستمهای یو پی اس تجاری با بانک باتری بزرگ و به راحتی در دسترس قادر به جداسازی و آزمایش سلول های فردی در داخل یک رشته باتری، که متشکل از دو واحد باتری ترکیب سلول (مانند باتری های اسید سرب 12-V) و یا سلول های شیمیایی فرد سیمی در سری.همچنین ممکن است برای اندازه گیری ویژگی های الکتریکی سلول های فردی در یک رشته باتری، با استفاده از سیم سنسور میانی است که در هر محل اتصال سلول به سلول نصب شده است، و هر دو صورت فردی و جمعی تحت نظارت است. رشته باتری نیز ممکن است به عنوان سری موازی سیمی شود، برای مثال دو مجموعه از 20 سلول. در چنین وضعیتی لازم است برای نظارت بر جریان بین رشته های موازی، به عنوان در حال حاضر ممکن است بین رشته گردش برای برقراری تعادل در اثر سلول های ضعیف، سلول های مرده با مقاومت بالا، یا سلولهای کوتاه. به عنوان مثال، رشته قوی تر می توانید از طریق رشته های ضعیف تر تخلیه تا عدم تعادل ولتاژ تساوی می شوند، و این باید به اندازه گیری بین سلول های فردی در هر رشته عامل شود

انواع اتصال باتری

رشته باتری سیمی در سری موازی می توانید حالت های شکست غیر معمول به علت فعل و انفعالات بین رشته موازی متعدد توسعه. باطری های معیوب در یک رشته منفی می تواند عملیات و طول عمر باتری خوب و یا جدید در سایر رشته ها تاثیر می گذارد. این مسائل نیز در موقعیت های دیگر که در آن رشته سری موازی، استفاده نه تنها در سیستم های یو پی اس و همچنین در برنامه های کاربردی وسیله نقلیه الکتریکی اعمال, دیگر رشته ها سری به صورت موازی با رشته تخریب سیمی حال حاضر از طریق رشته تخریب تخلیه ولتاژ خود را منطبق ولتاژ از رشته تخریب، به طور بالقوه شارژ بیش از اندازه و منجر به الکترولیت جوش و outgassing از سلول های باقی مانده در رشته تخریب شده است. این رشته موازی هم اکنون می توانید هرگز به طور کامل شارژ، به عنوان افزایش ولتاژ را از طریق رشته ای باتری شکست خورده خونریزی است.

سیستم شارژ ممکن است تلاش برای ارزیابی ظرفیت رشته باتری اندازه گیری ولتاژ به طور کلی. با توجه به کاهش کلی ولتاژ رشته با توجه به سلول های مرده، سیستم شارژ ممکن است این به عنوان یک کشور تخلیه شناسایی، و به طور مداوم تلاش خواهد کرد به اتهام رشته سری موازی، که منجر به شارژ بیش از اندازه مستمر و آسیب به تمام سلول ها را در رشته سری تخریب حاوی باتری آسیب دیده است.اگر باتری های اسید سرب استفاده می شود، تمام سلول ها در رشته های موازی که قبلا خوب آغاز خواهد شد به سولفات به دلیل عدم توانایی برای آنها را به طور کامل شارژ، و در نتیجه ظرفیت ذخیره سازی از این سلول ها که به طور دائم آسیب دیده، حتی اگر سلول های آسیب دیده در یک رشته تخریب است که در نهایت کشف و جایگزین با یکی از جدید.

تنها راه برای جلوگیری از این سری و موازی تعاملات رشته ظریف است با استفاده از نه رشته موازی در همه و با استفاده از کنترل کننده شارژ جداگانه و اینورتر رشته سری فردی است.حتی فقط یک رشته منفرد از باتری سیمی در سری می تواند تعاملات جانبی داشته باشند اگر باتری های جدید با باتری های قدیمی مخلوط می شوند. باتری مسن تر معمولا ظرفیت ذخیره سازی را کاهش داده، و بنابراین هر دو خالی می شوند سریع تر از باتری های جدید و همچنین به حداکثر ظرفیت خود را از باتری های جدید شارژ سرعت بیشتر.

به عنوان یک رشته ترکیبی از باطری های جدید و قدیمی تخلیه شده است، ولتاژ رشته را رها کردن، و هنگامی که باتری های قدیمی هستند باتری های جدید خسته هنوز پرداخت هزینه در دسترس است. سلول های جدیدتر ممکن است همچنان به از طریق بقیه رشته تخلیه، اما با توجه به ولتاژ پایین این جریان انرژی ممکن است مفید باشد، و ممکن است در سلول های قدیمی به عنوان مقاومت در برابر حرارت هدر رفته است.برای سلول های که قرار است به درون یک پنجره خاص تخلیه عمل می کنند، سلول های جدید با ظرفیت بیشتر ممکن است سلول های قدیمی در رشته سری است باعث شود که در ادامه به فراتر از حد مجاز پایین امن پنجره تخلیه تخلیه، آسیب رساندن به سلول های قدیمی.

هنگامی که شارژ، سلول های قدیمی با سرعت بیشتری شارژ، منجر به افزایش سریع ولتاژ به نزدیک دولت به طور کامل شارژ، اما قبل از سلول های جدید با ظرفیت بیشتر به طور کامل شارژ شود. کنترل کننده شارژ تشخیص ولتاژ بالا از یک رشته نزدیک به طور کامل شارژ و جریان کاهش می دهد. سلول های جدید با ظرفیت بیشتر در حال حاضر بسیار آهسته شارژ، تا به آرامی که مواد شیمیایی ممکن است شروع به قبل از رسیدن به دولت به طور کامل شارژ متبلور، کاهش ظرفیت سلول جدید بیش از چند چرخه شارژ / دشارژ تا ظرفیت خود را بیشتر مطابقت سلول های قدیمی در رشته سری .به خاطر چنین دلایلی، برخی از سیستم های مدیریت یو پی اس صنعتی توصیه به جایگزینی دوره از کل آرایه باتری به طور بالقوه با استفاده از صدها باتری های گران قیمت، به دلیل این فعل و انفعالات مخرب بین باتری های جدید و باتری های قدیمی، در داخل و در سری و موازی رشته


موارد مهم در نصب باتری یو پی اس UPS

 

همانطور که توضیح داده شد نصب باتری عمدتاً به صورت سری انجام می گردد که در نصب باتریها باید به یک سری از مسائل امنیتی به خصوص در نصب کابینت باتریهای با ولتاژ بالاتر از 100ولت توجه نمود چرا که برق باتری ها مستقیم DC بوده و در زمان برق گرفتگی بسیار خطرناک تر از برق شهر می باشد به همین منظور جهت رعایت مسائل ایمنی بطور مثال برای نصب 20 عدد باتری در یک کابینت باید به نحوۀ زیر عمل نمود :

ابتدا باید کلیه باتری ها را در داخل کابینت به صورتی که دو قطب غیر همنام باتریها نزدیک هم باشد کنار هم در طبقات قرار می دهیم ( در کابینت باتریهای ایمن توان نقشه چیدن باتریها و نصب باتریها موجود می باشد ) حتماً باید دقت گردد بیش از یک نفر همزمان باتریها را نصب ننمایند و نصاب باتری هیچگونه اشیاء فلزی از قبیل انگشتر ساعت و از این دست در دست نداشته باشد و تمام ابزار الاتی که استفاده می نماید باید دارای محافظ و عایق بندی شده باشند که در هنگام کار باعث اتصال کوتاه نگردد.پس از کنار هم گذاشتن باتریها آنها را با هم سری می کنیم و در حین کار باید دقّت شود بیش از شش عدد باتری به هم سری نگردد تا ولتاژ حداکثر 72 ولت باشد تا خطر برق گرفتگی نداشته باشد و پس از اینکه کلیه باتریها طبقات را به هم متصل نمودیم اولین و آخرین سر قطب باتریها را به فیوز کابینت باتری متصل می نماییم و فیوز کابینت را قطع می نماییم سپس با احتیاط بسیار طبقات باتری را به هم متصل نموده و دقت گردد که اتصالات بسیار محکم بوده و حتماً از واشر خاردار برای محکم بودن اتصال بطوریکه بین کابلشو و سرباتری نباشد استفاده گردد .بطور معمول از کابل قرمز برای قطب مثبت و کابل مشکی و یا آبی برای قطب منفی استفاده می گردد و قطر این کابل ها طبق دفترچه راهنما یو پی اس ( UPS ) نسبت به ولتاژDC مشخص می گردد .

پس از نصب باتریهای یو پی اس ، ولتاژ خروجی کابینت باتری را توسط ولتمتر (ولتمتر در حالت DC قرار گیرد) باید اندازه گیری کرد و دقت شود که پراپ مثبت روی کابل قرمز و پراپ منفی ولت متر برروی کابل مشکی یا آبی قرار گیرد و ولتاژ مورد نیاز ( طبق بند شماره2-شارژبیش از حد ) با مقداری بیشتر نشان داده شود که بطور مثال درکابینت 240 ولت 276ولت می باشد و عدد دیده شده در ولتمتر نباید منفی باشد ، در صورتیکه عدد منفی باشد قطب های مجموعه باتریها به کانکتور دستگاه برعکس نصب شده است . که این حالت بسیار خطرناک بوده و احتمال آسیب رسانی به دستگاه وجود دارد که باید حتما اصلاح گردد ، حال کابینت باتری آماده بوده و قابلیت اتصال به دستگاه متعلقه را دارد . (شایان ذکر است UPSهای ایمن توان دارای محافظ سیستم ولتاژ DC معکوس می باشند )

خدمات دیگری از نت وب

 • نصب ترانک و داکت کشی در زیباترین فرم ممکن و رعایت استاندارد های لازم
  کابل کشی انواع کابل های دیتا Cat5,Cat6, Cat7 ، کابل تلفن، برق و UPS
  کابل کشی فیبر نوری شامل کابل کشی، فیوژن، نصب پچ پنل و ادوات مربوطه
  نصب پریز و کیستون شبکه و تلفن،
  راه اندازی، طراحی و اجرای سیستم UPS
  نصب پچ پنل شبکه و تلفن با رعایت استاندارد های بین الملل و پیش بینی آینده
  نصب و راه اندازی سرور، سوییچ، روتر و سایر تجهیزات در رک مربوطه
  نصب پریز برق و یو پی اس با محاسبه میزان مصرفی همراه با هزینه کمتر

 • نصب و راه اندازی تابلو برق با رعایت استتاندارد ها و ارایه نقشه تابلو
  نصب یو پی اس و باتری و سربندی مربوطه با محاسبه میزان مصرف
  نصب دوربین های مدار بسته و کنترلی در بهترین فضای ممکن
  نصب رک های ایستاده و دیواری به همراه آرایش رک با فرم بندی و پیش بینی آینده
  نصب دکل های مهاری و خود ایستا با کیفیت جهت تجهیزات وایرلس و دوربین
  نصب تجهیزات اتاق سرور و دیتا سنتر همراه با آرایش و نصب کابل های ارتباطی
  تست شبکه و فیبر نوری با تستر فلوک و ارایه نقشه و مستندات کارهای اجرا شده